Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.01.2017 - Czad i ogień - ciąg dalszy
Kolejne już dni strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach realizują spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną w placówkach oświatowych powiatu szamotulskiego w ramach kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność".

12 stycznia byliśmy w Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach (ok. 100 osób w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum), natomiast 13 stycznia spotkaliśmy się z młodzieżą gimnazjalną (ok.300 osób) w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. 

Omawiane były zagadnienia związane z powstawaniem  tlenku węgla oraz  zagrożenia, które niesie ze sobą narażenie na jego działanie. 

Zainteresowanie wzbudziły zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy oraz bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych (zamarznięte akweny).

Były to też doskonałe okazje do przedstawienia specyfiki pełnienia służby i promowania zawodu strażaka. 

Końcowy akcentem każdego spotkania było przekazanie uczestnikom prelekcji ulotek dotyczących kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność" oraz wręczenie kierownictwu placówek okolicznoścowych kalendarzy związanych z 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej. 

Na nasze ręce wręczone zostały również podziękowania za przeprowadzenie ciekawych zajęć w ramach kampanii społecznej. 

 

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan

Zdjęcia: kpt. Krystian Kraśniewski   

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza