Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.03.2017 - SZAMOTUŁY - ,,Czad i ogień - obudź czujność
W ciągu minionego tygodnia strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach realizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną w placówkach oświatowych powiatu szamotulskiego w ramach kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność".


14 marca byliśmy w Szkole Podstawowej w Baborowie, gdzie z najmłodszymi rozmawialiśmy o bezpieczeństwie oraz przedstawialiśmy służbę strażaka.


18 marca wzięliśmy udział w lokalnej imprezie ,,Zaczytana szkoła” realizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach. Mieliśmy tu okazję przedstawić zagadnienia kampanii społecznej oraz zrobić pokaz pierwszej pomocy, w którym dzieci chętnie uczestniczyły.


20 marca odwiedziliśmy klasy gimnazjalne w Zespole Szkół w Obrzycku oraz Zespole Szkół  w Gaju Małym. Omawiane były zagadnienia związane z powstawaniem tlenku węgla oraz zagrożenia, które niesie ze sobą narażenie na jego działanie. Przedstawiono najczęstsze przyczyny powstawania pożarów w domach oraz przykłady szybkich reakcji na takie niebezpieczeństwa. Były to też doskonałe okazje do przedstawienia specyfiki pełnienia służby i promowania zawodu strażaka.


Końcowy akcentem każdego spotkania było przekazanie uczestnikom prelekcji ulotek dotyczących kampanii społecznej ,,Czad i ogień – obudź czujność".

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: SP Baborowo, KP PSP Szamotuły

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza