Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.03.2017 - Powiatowe Targi Edukacji i Pracy
30 marca 2017r. w Hali „Nałęcz” znajdującej się przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się „XII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy”, których organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach przy współudziale Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach. W otwarciu targów uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Szamotułach mł. bryg. Ireneusz Pers.


Do udziału w targach zaproszona została również nasza komenda. Młodzi ludzie oraz ich opiekunowie zostali zapoznani z procedurą naboru do Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Szkół Aspirantów PSP. W trakcie targów funkcjonariusze udzielali szczegółowych informacji dotyczących specyfiki wykonywania zawodu strażaka oraz rozdawali materiały związane z rekrutacją do szkół pożarniczych. Była to również doskonała okazja do przedstawienia problematyki związanej z akcjami ,,Czad i ogień – obudź czujność” oraz ,,Stop pożarom traw”. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez strażaków JRG. Fachowym komentarzem wspomógł go ratownik medyczny.


Udział w w/w targach promował Państwową Straż Pożarną i jej działalności wśród młodzieży, która po ukończeniu szkół średnich stoi przed trudnym wyborem zawodu.


Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza