Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

26.08.2017 - Strażacy na Festynie Rodzinnym u policjantów
26 sierpnia br. strażacy z  Jednostki  Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach uczestniczyli  w  Festynie Rodzinnym  zorganizowanym przez ZT NSZZP w Szamotułach. Udział wzięły rodziny policjantów oraz pracowników tutejszej komendy. W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, przeprowadzono pokaz działań z ratownictwa wodnego. Zbliża się koniec wakacji, co nie oznacza, że wśród dzieci nie znajdą się ochotnicy na kąpiel. Wszystkim zainteresowanym przedstawiono aspekty ogólnie rozumianego bezpieczeństwa, w tym również zasady zgłaszania zdarzeń do stanowiska kierowania. W ramach promocji zawodu strażaka przedstawiono naszą służbę i pokazano ubranie bojowe strażaka. Rozdano również ulotki związane z akcją.
Mając na uwadze zbliżający się rok szkolny, dzieci miały okazję do zastanowienia się nad bezpiecznym podróżowaniem. Policjanci przygotowali dla nich kolorowanki dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznej podróży w aucie oraz numerów alarmowych. Dzieci otrzymywały od funkcjonariuszy odblaski.


Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan
Zdjęcia: KPP w Szamotułach

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza