Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.12.2017 - Ćwiczenia zgrywające w Areszcie Śledczym w Szamotułach
13 grudnia przeprowadzono ćwiczenia na obiekcie Aresztu Śledczego w Szamotułach. Według założeń jeden z funkcjonariuszy przekazał przełożonemu informację o dymie wydobywającym się z pomieszczenia warsztatowego oraz o jednej osobie, która może znajdować się w środku. W związku z dużym zadymieniem i niekorzystnym kierunkiem wiatru, podjęto decyzję o ewakuacji osadzonych z jednego pawilonu. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań, ewakuowali poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia oraz ugasili pożar.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przepływu informacji oraz doskonalenie technik współpracy w czasie likwidacji pożaru między funkcjonariuszami aresztu i strażakami. 

Całość odbyła się pod czujnym okiem Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach mł. bryg. Ireneusza Persa oraz Dyrektora Aresztu Śledczego w Szamotułach ppłk. Witolda Bednarczyka. 

Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Przemysław Chojan 

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza