Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.01.2018 - Bezpieczne ferie 2018
30 stycznia br. strażacy JRG PSP w Szamotułach w ramach akcji ,,Bezpieczne ferie 2018” przeprowadzili pokaz obrazujący jak należy zachowywać się nad zamarzniętymi akwenami. Do organizacji przedsięwzięcia zaproszono UMiG Szamotuły.

Widzami było ok. 120 dzieci z szamotulskich przedszkoli wraz z opiekunami. Najmłodsi dowiedzieli się, że najlepiej bawić się na lodowiskach przygotowanych specjalnie w tym celu. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami. Przypomniano w jaki sposób alarmować służby ratownicze w przypadku zagrożenia. Dzieci zobaczyły jak można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, jak się do takich osób zbliżyć. Pokazano jakich sposobów użyć, aby wydobyć na powierzchnię osobę, która wpadła do wody. 

 

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan

Zdjęcia: JRG Szamotuły  

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza