Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.03.2018 - Powiatowe Targi Edukacji i Pracy
21 marca 2018r. w Hali „Nałęcz” znajdującej się przy Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach odbyły się „XIII Powiatowe Targi Edukacji i Pracy”, których organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach przy współudziale Zespołu Szkół Nr 3 w Szamotułach. 

W targach uczestniczyła również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

Na stoisku wewnętrznym młodzi ludzie oraz ich opiekunowie zostali zapoznani z procedurą naboru do Państwowej Straży Pożarnej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Szkół Aspirantów PSP. Funkcjonariusze udzielali szczegółowych informacji dotyczących specyfiki wykonywania zawodu strażaka oraz rozdawali materiały związane z rekrutacją do szkół pożarniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zewnętrzne (wspólne z Policją), gdzie strażacy JRG prezentowali sprzęt ratowniczy. Chętni mogli również w praktyce zapoznać się z metodami prowadzenia pierwszej pomocy pod okiem ratownika medycznego. 

Udział w targach promował Państwową Straż Pożarną i jej działalności wśród młodzieży, która po ukończeniu szkół średnich stoi przed trudnym wyborem zawodu.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan 

Zdjęcia: KP PSP Szamotuły  

Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza