Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.05.2018 - Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie.
22 maja we Wronkach odbyły się warsztaty – spotkania z seniorami w ramach pierwszej edycji programu Grupy Enea - ,,Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”. Organizatorami działania są Fundacja Enea, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie My50+.  Honorowy patronat objęli Wojewodowie: Wielkopolski, Lubuski i Zachodniopomorski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Akcja skierowana jest do rodzin wielopokoleniowych, w których najstarsze pokolenie odgrywa bardzo ważną rolę,  m.in. poprzez angażowanie się w codzienne życie rodzinne i aktywny udział w opiece oraz wychowywaniu wnuków lub prawnuków. Jej celem jest edukacja, kształtowanie świadomości konsumenckiej i wsparcie ochrony przeciwpożarowej w gospodarstwach domowych. Podczas spotkania przekazywano informacje o tym jak zachować się w czasie spotkania z odwiedzającym domostwo przedstawicielem handlowym i jakie praktyki stosują nieuczciwi sprzedawcy.  Uczestnicy spotkań dowiedzieli się ponadto jak reagować na nagłe wyłączenia prądu, które mogą się pojawić np. w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych i co robić, gdy w domu pojawi się ogień. Omawiane były również działania prewencyjne związane z zatruciami tlenkiem węgla oraz zasady bezpiecznej ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy. 

Warsztatowy charakter spotkania sprawił, że uczestnicy byli  bezpośrednio angażowani w jego przebieg, biorąc udział również w praktycznych zadaniach i wyzwaniach. Wszyscy otrzymali  materiały edukacyjne. Na koniec spotkania pięciu uczestników obdarowano czujkami dymu i czadu. 

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan

Zdjęcia:  KP PSP Szamotuły 

Galeria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa