Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.06.2018 - Maj miesiącem otwartych strażnic
Maj to miesiąc szczególnego zainteresowania strażacką służbą. 

W ramach ,,Dni Otwartych Strażnic” spotkaliśmy się w naszej komendzie z  14 grupami zorganizowanymi  dzieci i młodzieży.  Pierwszym etapem wizyt było stanowisko kierowania, gdzie dyżurny sprawdzał  znajomość numerów alarmowych oraz omawiał zasady zgłaszania zdarzeń. W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo”  pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, strażacy z podziału bojowego przeprowadzali dla dzieci pogadanki na temat ogólnie rozumianego bezpieczeństwa.  Na zaproszenie placówek oświatowych odwiedziliśmy 2 szkoły na organizowanych przez nie imprezach plenerowych, gdzie również poruszono te tematy.

Wzięliśmy udział w pierwszej edycji programu Grupy Enea - ,,Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”  poświęconej seniorom. 

Byliśmy obecni na Festiwalu Jeździeckim w Baborówku. Podczas wszystkich tych spotkań pokazano sprzęt, jakim w codziennej służbie posługują się strażacy oraz rozdano ulotki związane z bezpieczeństwem.

Opracowanie: st. kpt. Przemysław Chojan

Zdjęcia: KP PSP Szamotuły, SP 2 Szamotuły 

Galeria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa