Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

24.01.2020 - Ogniska ptasiej grypy na terenie Powiatu Szamotulskiego
W związku z wykryciem na terenie Powiatu Szamotulskiego ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zwołano w trybie nadzwyczajnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Posiedzenie  odbyło się 23 oraz 24 stycznia 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach, po ostatecznym potwierdzeniu badań w kierunku wystąpienia wysoce zjadliwego wirusa grypy ptaków (H5N8) w miejscowości Zapust w gminie Ostroróg.
Wzięli w nim udział: Powiatowy Lekarz Weterynarii, przedstawiciele władz samorządowych powiatu oraz gmin, znajdujących się w obszarze zagrożonym oraz wybrane jednostki straży, służb i inspekcji.
Podczas spotkania Powiatowy Lekarz Weterynarii pan Robert Łęgosz przedstawił obecną sytuację dotyczącą zlokalizowanego ogniska  ptasiej grypy na terenie Powiatu Szamotulskiego. Dokonano również podziału zadań i obowiązków pomiędzy poszczególnymi służbami.

Opracowanie i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Szamotułach

Galeria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa